Domů / Články / Kvalitní spánek
Facebook

Připojení k Facebooku
Přihlásit se
Odběr novinek

Kvalitní spánek

Jedním z hlavních pilířů zdravého životního stylu je kvalitní a dostatečný spánek. Pokud člověk nemá dlouhodobě dostatek spánku nebo je jeho spánek nekvalitní, začne zákonitě trpět chronickými problémy. Nervozita, stres, únava, bolesti zad, kloubů i hlavy. To je jen krátký výčet nemocí, které mohou začít trápit každého z nás, pokud se nezačneme včas starat o kvalitní spánek.


Základem všeho je určitě kvalitní matrace, která zajistí pohodlí a správnou polohu těla při spánku. Důležitý je i správně zvolený polštář a peřina. Polštář zajistí pohodlnou polohu hlavy vůči tělu a kvalitní deka vám pomůže s termoregulací. V neposlední řadě vám k dokonalému pohodlí a komfortu pomůže povlečení a prostěradlo z kvalitních materiálů.
Je velice důležité, aby jste prostěradlo vybírali jenom z kvalitních materiálů. Pokud si pořídíte bavlněné prostěradlo s dostatečnou gramáží, nejenom že vám bude příjemné na dotek, ale bude taky plnit dokonale svou funkci. Hlavním úkolem všech prostěradel je chránit matraci před ušpiněním a opotřebením. Kvalitní prostěradlo odvádí zároveň náš pot a dovoluje nám tak nerušeně a pohodlně odpočívat.
Ať už jste se rozhodli pro nákup prostěradla froté, jersey nebo pro obyčejné plátěné prostěradlo, vždy si dejte záležet na výběru materiálu. Standardní gramáže jsou většinou poskytovány pro prostěradla froté 190g/m2, pro prostěradla jersey pak 130g/m2. Prostěradla ať už jersey nebo froté o této gramáži jsou určitě dostatečné pro běžné použití v domácnosti. Kdo má však rád kvalitní a odolné materiály, může zvolit gramáž i vyšší. Prostěradla jersey se dají sehnat s gramáží 160g/m2 a prostěradla froté se vyrábí s gramáží 220g/m2. Je celkem logické, že prostěradlo s vyšší gramáží vám zaručí i delší životnost prostěradel.
Výrobců a prodejců kvalitních prostěradel je na našem trhu dostatek. Určitě je z čeho vybírat. Jedním příkladem za všechny může být internetový obchod Prostěradla Ela, který vám nabídne kvalitní prostěradla standardních rozměrů i gramáží. Pro náročnější má v nabídce i prostěradla s vyšší gramáží . Nabízí prostěradla jersey a prostěradla froté, obě kategorie ve velmi široké barevné paletě.

© Používáme oXyShop